Tento článek popisuje nejrychlejší hosting pro WordPress.

Pomalý web

Obrátil se na nás nespokojený zákazník konkurenčního hostingu, že není spokojen s rychlostí svého webu běžícího na redakčním systému WordPress.  Jeho webová prezentace je regionální informační portál, který dosahuje měsíční návštěvnosti několik tísíc čtenářů. Mluvil o tom, že načítání stránek trvá dost pomalu, řádově několik vteřin.

Může vám to znít povědomě, třeba máte podobný problém.

Ano, problém může být ve zvolené šabloně, množství pluginů, pomalé databáze nebo v hostingu. Opakované měření rychlosti přes službu Pingdom, pro objektivnost je měřící server je umístěn v Evropě, ukázalo načtení úvodní stránky v průměru za 6s o velikosti stránky 3.1MB a počtu požadavků 123.

Jak se píše na jednom sloganu „Nobody Likes a Slow Website„.

Návrh řešení

Jako jednoduché řešení, než se pustíme do optimalizaci pluginů a úpravy šablony, bylo zvoleno změna hostingu. Náš hosting má připravenou infrastrukturu pro velmi rychlý běh WordPressu. Používá kombinaci CDN, kešování do paměti, SSD disků, HTTP/2 protokolu. Provádíme denní skenování proti malware, napadení stránek, vyhodnocujeme nekalou činnost pomocí aplikačního firewallu. Pro velkou zátěž váš web jednoduše zapojíme do clusteru běžícího na Google Cloud Platform.

Nebojte se vyzkoušet nové technologie a možnosti.

První výsledky

Protože rychlost načítání stránek může být vnímána subjektivně, byla zvolena pro měření opět služba Pingdom za stejných podmínek. Opakované měření přineslo rychlost pod 2s.

Zkoušíme zrychlovat.

Spokojený zákazník

Uděláme optimalizaci pluginů, nastavení kešování, konfiguraci databáze a další úpravy a máme rychlost pod 1s.

Budeme rádi, pokud nás kontaktujete a my vám zdarma zrychlíme váš web. Co na to říkáte?