Máme webovou prezentaci, běží na redakčním systému WordPress. Analýzou diskového prostoru, určeného pro uložení webu jsme zjistily, že nevíce souborů jsou obrázky. Může se jednat o fotogalerie nebo třeba o obrázky ke zboží do eshopu.

Jak to pracuje?

Každé načtení stránky z webové prezentace vyvolá požadavek na server, který musí být vyřízen, aby se něco v prohlížeči objevilo. Vyřízení všech požadavků má na starost webový server Apache/Nginx, který za pomocí PHP kódu a MySQL technologie přípraví html soubor, který pošle prohlížeči zpět. Tímto zjednodušeně popsaným způsobem, se na obrazovce počítače vykreslý požadovaná stránka.

Co je důležité?

Nákupem hostingu nebo webového prostoru zíkáváte zdroje serveru, tedy alokovaný nebo sdílený výkon CPU, paměti RAM a diskového prostoru. Tyto zdroje jsou úměrné hostingové variantě, kterou si zvolíte. Při vysoké návštěvnosti, rozuměj zátěži zdrojů, se může stát, že zdroje zvoleného serveru mohou být nedostatečné. To se může projevit pomalou odezvou webové prezentace a může směřovat až k vygenerování chybového hlášení s kódem 5xx. Tedy vaše doménové jméno a webová prezentace nebude dostupná na Internetu!

Co můžeme udělat?

Za prvé, zvolit výkonově vhodnou variantu hostingu. Za druhé, zkusit odlehčit zdrojům serveru, např. některé požadavky nebude vyřižovat webový server s podporou PHP, ale pouze webový server bez podpory PHP. Podobně pracuje také služba Google Forms, kterou najdete na odkazu https://docs.google.com/forms/, ale pro obrázek využívá doménu https://ssl.gstatic.com.

Jak na to v praxi?

Na našem hostingu není problém použít více serverů pro běh vašeho redakčního systému WordPress a tím jednoduše rozložit zátěž, která bude směřována na více zdrojů.

Doporučujeme pro zpracování požadavků jako obrázků, CSS stylů atd., tedy statických souborů použít plugin CDN Enabler.

Jeho konfigurace je jednoduchá, pokud máte aktivní naši doplňkovou službu CDN pro statické soubory – obrázky, css, js, podpora HTTP2, kterou můžete aktivovat v hostingové variantě AGENCY HOSTING.

Pokud pořebujete doporučit další WordPress pluginy, podívejte se na tento odkaz.